Zacznij oglądać filmy po angielsku lub przynajmniej z angielskim napisami (filmowe korepetycje angielski)

Masz swoje ulubione filmy, które możesz oglądać wiele razy, a dialogi znasz na pamięć? Doskonale. Raz na jakiś czas zamiast wbijać na korepetycje angielski ego zrób sobie wieczorek filmowy. Jeśli jest to polski film, to włącz angielskie napisy. Jeśli jest to anglojęzyczny film, to słuchaj a co do napisów zdecyduj w zależności od tego jak idzie Ci rozumienie filmu. Spędzisz czas w ulubiony sposób, a jednocześnie podszkolisz się w angielskim.

Przetłumacz swoją ulubioną piosenkę z angielskiego (muzyczne korepetycje angielski)

Jeśli nie czujesz się na siłach ją przetłumaczyć, to ściągnij tekst po angielsku oraz po polsku. Porównaj teksty i zobacz o czym jest Twój utwór. Teksty piosnek to także świetny materiał do pracy na Twoich korepetycjach z angielskiego. Ostrzeżenie: jeśli nie wiesz o czym jest Twoja ulubiona piosenka i do tej pory tekst Cię nie interesował, to może się okazać, że po jej przetłumaczeniu przestanie być Twoją ulubioną.

Graj w gry… po angielsku

Jeśli lubisz grać na komputerze, to zmień język ustawienia swojej gry na język angielski. Rozrywka wciąż ta sama, ale słówka jakby same się w głowie odkładają.

Obejrzyj wiadomości po angielsku (informacyjne korepetycje angielski)

Podczas kolejnych korepetycji z języka angielskiego poproś swojego nauczyciela aby polecił Ci anglojęzyczny serwis informacyjny. Jeśli codziennie oglądasz wiadomości, to tym razem obejrzyj je w tym serwisie. Nie tylko będziesz na bieżąco z newsami, ale zyskasz zagraniczny punkt widzenia oraz poduczysz się języka angielskiego.

Moje hobby po angielsku

Uwielbiasz wędkować? Dołącz do anglojęzycznej grupy na Facebooku lub innego serwisu gromadzącego wędkarzy. Nie tylko będziesz rozmawiać z innymi na temat który uwielbiasz, ale także poprawisz swój język i będziesz na bieżąco z nowinkami w zakresie Twojego hobby. Często bywa tak, że na zachodzie pewne mody i trendy docierają szybciej niż do Polski. Dodatkowy bonus, to zerowa cena korepetycji z angielskiego, prawda?

Wciągnij pozostałe osoby do nauki języka

Jeśli mieszkasz z kimś – umówcie się, że zaczynacie do siebie mówić po angielsku. Niech wszyscy domownicy starają się ciągle używać angielskiego, wtedy będziesz mieć non stop korepetycje angielskiego cena zaś praktycznie nie istnieje. Jeśli mieszkasz samotnie poproś o to swoich znajomych lub współpracowników.

Lubisz czytać? (książkowe korepetycje angielski)

Obecnie literatura angielska jest bardzo tania. Kupno nowej książki nie stanowi problemu, a na OLX można nawet znaleźć ogłoszenia z używanymi książkami w język angielski za darmo. Dlaczego nie spróbować swoich sił z anglojęzyczną książką? Wszak nie chodzi o to, aby ją przeczytać w tydzień, lecz by się posuwać do przodu z nauką. A czytanie książki, to jak korepetycje angielski ego tylko, że z ulubionym bohaterem.

Lubisz czytać, ale nie masz czasu? (audiobookowe korepetycje angielski)

Dzisiaj jest mnóstwo serwisów udostępniających książki w formie audiobooków. Koszt jednego audiobooka często jest niższy niż cena korepetycji z angielskiego. Nawet jeśli jednak jest to dla ciebie wciąż zbyt duży wydatek, to przejrzyj darmowe zasoby serwisu youtube.

Podróż do anglojęzycznego kraju (podróżnicze korepetycje angielski)

Podróże kształcą, ale nie wszystkich. Jeśli jest to krótki wyjazd turystyczny, to nie polecamy wyjazdu osobom, które jeszcze nie rozpoczęły nauki. Wyjazd z pewnością będzie udany, ale językowo nie na wiele się przyda. Dopiero mając podstawy językowe można na takim wyjeździe skorzystać jak podczas korepetycji z angielskiego. Ponadto taka podróż może być deserem. Swoistą nagrodą za pewien trud w nauce. A wtedy smakuje o wiele bardziej.