Wybierz nauczyciela, który wiele razy prowadził korepetycje online

Kiedy skontaktujesz się z wybranym przez Ciebie  zapytaj o jego doświadczenie w korepetycjach online. Już po pierwszej rozmowie będziesz w stanie ocenić czy wybrana osoba posiada doświadczenie w zdalnej nauce (od ilu lat uczy zdalnie, ilu uczniów posiada). A jeśli tak, to z jakich programów korzysta i jak prezentuje materiały (wysyła wcześniej mailem, udostępnia na ftp czy prezentuje w trakcie zajęć)?

Pobierz darmowy program aby przeprowadzić korepetycje online

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych programów do videorozmów. Uczyć można się nawet przez messengera Facebooka. Najlepiej jeśli masz ten sam program co Twój nauczyciel i jest on darmowy (np. skype, discord czy zoom). Jednak nie jest to warunek konieczny. Istnieją już aplikacje jak np. TEAMS, które tworzą pokoje rozmów. Organizator spotkania (nauczyciel) wysyła zaproszenie na spotkanie, a uczestnik spotkania (uczeń) łączy się z poziomu przeglądarki bez logowania.

Zaplanuj czas na korepetycje online

Korepetycje przez internet są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie czas. Zdecydowanie oszczędzają czas na dojazdy do nauczyciela. Pozwalają zaplanować spotkania o niepopularnych porach, jak np. 6:00 rano czy 23:00 wieczorem. To jest szczególnie ważne np. dla rodziców, którzy chcą się uczyć zanim dzieci wstaną lub gdy dzieci już pójdą spać. Posłuchaj też swojego ciała i określ czy wolisz naukę rano (skowronek) czy wieczorem (sowa).

Niezależnie od pory, którą przeznaczysz zaplanuj ten czas tylko dla siebie i tylko na naukę, tak aby nikt Ci nie przeszkadzał. I nie chodzi tu tylko o fizyczne przeszkadzanie, ale przede wszystkim dźwiękowe. Nie pomoże zamknięcie się w innym pokoju, gdy za ścianą hałasują dzieci lub jest przeprowadzany remont. Jeśli to Twoje pierwsze zajęcia z korepetytorem online, to przeznacz więcej czasu, gdyż zazwyczaj pojawiają się problemy techniczne i organizacyjne, które mogą wydłużyć zajęcia nawet o kwadrans.

Planuj, działaj, modyfikuj

Jesteś już po kilku lekcjach korepetycji przez internet. Czas zatrzymać się i sprawdzić czy osiągasz swoje założenia.

  • Czy widzisz, że robisz postępy w nauce?
  • Zastanów się, czy realizujesz to, co zostało ustalone z korepetytorem online?
  • Czy sposób nauki online z nauczycielem Ci odpowiada?

Jeśli nie, to masz 2 możliwości: modyfikuj lub rezygnuj. Zawsze warto porozmawiać o Twoich wątpliwościach z nauczycielem. Przypomnieć Wasze ustalenia lub poprosić o modyfikację metodologii. Pamiętaj, że to Ty płacisz za lekcje, więc powinny one Tobie odpowiadać. Jeśli mimo takiej rozmowy Twój nauczyciel online nie wykazuje chęci do zmiany, to poszukaj kogoś, kto Ci będzie bardziej odpowiadał. W naszym serwisie znajdziesz mnóstwo ciekawych ofert.